Rekrutacja
Rekrutacja będzie otwarta i prowadzona od dnia 1 stycznia 2023 r. do dnia 31 maja 2023 r. Prowadzona będzie w oparciu o Regulamin rekrutacji. Dokumenty można składać osobiście w biurze projektu (adres biura podany w zakładce kontakt) lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej, elektronicznie, a także za pośrednictwem bezpośredniego spotkania z pracownikiem biura projektu (dogodne dla osoby z niepełnosprawnościami). Każdy z potencjalnych uczestników będzie musiał dostarczyć komplet uzupełnionych dokumentów rekrutacyjnych złożonych ww. terminie. Dokumenty będą przyjmowane przez cały okres trwania rekrutacji. Złożone w tym terminie dokumenty będą na bieżąco weryfikowane przez Komisję rekrutacyjną pod względem poprawności i kwalifikowalności kandydatów do momentu zamknięcia danej grupy szkoleniowej.
Proces rekrutacji przebiegać będzie dwuetapowo:
I ETAP – ocena formalna (dokonywana przez Komisję Rekrutacyjną w metodzie 0-1).
Na tym etapie Komisja Rekrutacyjna zweryfikuje czy złożone dokumenty rekrutacyjne są kompletne i czy spełnione są kryteria uczestnictwa dla Uczestnika tj.:
- Zamieszkiwanie województwa lubelskiego na terenie gmin - Gminy w województwie lubelskim – Bełżyce (miasto w gminie miejsko-wiejska), Głusk, Jabłonna, Konopnica, Krzczonów, Niedrzwica Duża, Niemce, Strzyżewice, Wysokie, Lublin (gmina miejska), Łęczna (miasto w gminie miejsko-wiejskiej), Spiczyn, Świdnik, Rybczewice, Mełgiew oraz Piaski (miasto w gminie miejsko-wiejskiej)
- Wiek powyżej 18 roku życia
- Status osoby zagrożonej ubóstwem lub wykluczeniem społecznym lub status osoby wykluczonej społecznie (w tym dotkniętej ubóstwem)
- Pozostawanie bez zatrudnienia (tj. bycie osobą bierną zawodowo lub bezrobotną zarejestrowaną w MUP/PUP jako bezrobotna)
II ETAP - Kryteria dodatkowych punktów:
- osoby doświadczające wielokrotnego wykluczenia społecznego - 10 pkt.
- osoby ze znacznym bądź umiarkowanym stopniem niepełnosprawności – 10 pkt,
- osoby z niepełnosprawnością sprzężoną/ osoby z zaburzeniami psychicznymi, w tym osoby z niepełnosprawnością intelektualną i osoby z całościowymi zaburzeniem rozwoju – 10 pkt.
- osoby korzystające z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 – 10 pkt
- osoby zamieszkujące tereny wiejskie województwa lubelskiego - 10 pkt.
UWAGA! Osoby zaliczające się do kilku grup uzyskiwać będą punkty za każdą z grup. W przypadku takiej samej liczby punktów decyduje kolejność zgłoszeń.
Osoby zakwalifikowane zostaną powiadomione telef./mailowo lub listownie (dodatkowo telefonicznie). Rezygnacja nastąpi przez złożenie oświadczenia lub nieuzyskania 80% obecności na którejś z usług, w takim przypadku osoba będzie wykreślona z listy Uczestników Projektu, (wyjątek: godz. usprawiedliwione z przyczyn niezależnych od Uczestnika). W przypadku rezygnacji lub wykreślenia danej osoby będzie rekrutowana do udziału w projekcie osoba o tej samej płci z 1 miejsca na liście rezerwowej.
Dokumenty rekrutacyjne do pobrania:
Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie
Formularz zgłoszeniowy do projektu
Regulamin zwrotu kosztów dojazdu
Oświadczenie osoby niesamodzielnej
Ankieta potrzeb osoby z niepełnospraawnością
Ankieta badająca aktywność zawodowo-społeczną
Oświadczenie osoby w wieku powyżej aktywności zawodowej
Po zakwalifikowaniu kandydata do uczestnictwa w projekcie, Uczestnik/czka podpisują dodatkowo (oświadczenia podpisywane na pierwszych zajęciach):
Oświadczenie o spełnieniu kryteriów grupy docelowej
Oświadczenie Uczestnika Projektu
Oświadczenie Uczestnika Projektu o wyrażenie zgody na publikowanie wizerunku
UWAGA!: Wszystkie dokumenty w wersji edytowalnej można pobrać tutaj